• Podróż do krainy zagadek

22.02.2023

Dzisiaj gościliśmy Studio Artystyczne "Akada" ze spektaklem mówiącym o tym, jak ważne jest zdobywanie wiedzy. Przedstawienie promowało nie tylko czytelnictwo, ale również zwracało uwagę na to, gdzie można znaleźć informacje na dany temat. Myślę, że spektal uświadomił naszym uczniom, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel.

• Jesteśmy czytelnikami!

20.02.2023

Dzisiaj 20 lutego pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. W trakcie pogadanki, którą przeprowadziła pani Dorota dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Uczniowie otrzymali także wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło”. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

• Góra Grosza

18.02.2023

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Góra grosza". Była to juz XXIII edycja, w której Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz ośrodki wsparcia psychologicznego PORT. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.W tym roku udało się nam zebrać łącznie 198,30 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji:)

• Na kaszubską nutę...

16.02.2023

W czwartek, 16 lutego w progi naszej szkoły zawitał Zespół Pieśni i Tańca „Bławatek” z Chojnic. Kapela ludowa zaprezentowała nam się w żywiołowym tańcu, śpiewie i muzyce, ukazując dawne życie mieszkańców pięknej kaszubskiej krainy. Zespól jest ambasadorem kultury kaszubskiej, prezentując ją w kraju i poza jego granicami. „Bławatki” występowały w Niemczech, Słowacji, Litwie, Francji, Belgii, Włoszech, Hiszpanii. Jesteśmy dumni, że w szrankach kapeli jest pan Roman Mechliński, któremu bardzo dziękujemy za przygotowanie tej wspaniałej uczty kulturalnej.

• Feryjne wyjazdy

01.02.2023

W czasie ferii uczniowie naszej szkoły mieli okazję do skorzystania z najnowszej ofert kina Helios w Grudziądzu. Najpierw na seans filmowy " Kot w butach" wybrali się najmłodsi uczniowie, czyli klasy I-III. W kolejnych dniach uczniowie klas IV-VIII, także obejrzeli wspomnianą animację, jak również najnowszą część "Avatara". Jak to zwykle w kinie bywa , nie zabrakło popcornu i przekąsek, a później udaliśmy się na posiłek do KFC. W ostatnim dniu nasze przedszkolaki udały się do "Honolulu" czyli do sali zabaw w Chojnicach. Zabawa była wyśmienita. Wszyscy uczniowie, którzy mieli okazję skorzystać ze szkolnej oferty wypoczynku w czasie ferii, wracali uśmiechnięci i zadowoleni. Teraz czas na zimowe szaleństwo :) Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wpoczynku w czasie ferii. Do zobaczenia 13 lutego :)