• Wiwat, wiwat 3 Maja

30.04.2024

Społeczność naszej szkoły w przeddzień majowych świąt spotkała się, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie w programie słowno-muzycznym przybliżyli nam to historyczne wydarzenie. Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą          w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieje na wyjście z upadku, zmiany    w kraju, na powrót do byłej świetności. W przededniu Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja obchodzimy także Dzień Flagi Narodowej. Jak długo biało-czerwone barwy kojarzone będą z Polską i Polakami zależy wyłącznie od nas Polaków, a przede wszystkim, od młodych Polaków!

• Zwycięski mecz

29.04.2024

Dzisiaj nasze reprezentantki : Wiktoria Gwizdała, Aleksandra Felczykowsak i Marcelina Selka, wzięły udział w eliminacjach Powiatowego Pucharu Tymbarka, które odbyły się na orliku w Śliwicach. Dziewczęta  z kategorii U10 nie miały rywalek na tym etapie rozgrywek i w zaiwąku z tym rozegrały sparing z rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej . Po wyrównanym meczu reprezentacja złożona z piłkarek naszej gminy UKS SP Śliwice, zwyciężyła 4:1. Dziękujemy naszym dziewczętom za waleczność i gratulujemy wygranego meczu :)

22.04.2024

22 kwietnia Dzień Ziemi, czyli największe ekologiczne święto świata, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania,  poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.  W tym roku wszyscy uczniowie naszej szkoły w różny sposób zaangażowali się w obchody tego święta: sadzenie, sianie, wykonanie plakatów,  prac plastycznych, gazetek klasowych, prezentacja prawidłowej segregacji śmieci, filmy edukacyjne. Starsi uczniowie zwrócili uwagę na to, aby dbanie o środowisko nie było tylko jednodniową akcją, ale naszą codziennością.

• Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych

21.04.2024

Dnia 17 kwietnia  w Szkole Podstawowej w Śliwicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w  Drużynowych Biegach Przełajowych.                                                                                                                                                 Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w zawodach.                                                                                       Dziewczynki w kategorii klas I-IV zajęły  III miejsce.                                                                                        Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy ,że tak pięknie reprezentowali naszą szkołę.

14.04.2024

10 kwietnia 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbył się 1 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Poezja pachnąca wiosną". Uczniowie klas 1-3 i dzieci z Oddziału Przedszkolnego pięknie reprezentowali naszą szkołę.

W kategorii przedszkole Michalina Gorciu otrzymała wyróżnienie.

W kategorii klasa 1:

Aurelia Tokarska - wyróżnienie

Oliwier  Zander - 3 miejsce

W kategorii klasa 3:

Nadia Krupa - wyróżnienie

Wiktoria Gwizdała - 3 miejsce.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

• Potrafimy udzielać pomocy

10.04.2024

Uczniowie klasy drugiej na dzisiejszych zajęciach poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. Zapoznali się z wyposażeniem apteczki. Ustalili tok postępowania w razie zranienia, oparzenia. Uczyli się jak prawidłowo zakładać chustę trójkątną oraz przećwiczyli  sposoby pomocy  osobie, która się zadławiła. Każdy także założył opatrunek i zabandażował zranioną rękę czy nogę. Pamiętamy także o numerach alarmowych.

• Światowy Dzień Zdrowia

09.04.2024

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyły się w naszej szkole zajęcia dotyczące higieny rąk.

Zajęcia przeprowadził pracownik PSSE w Tucholi.

Podczas spotkania dzieci miały okazję sprawdzić skuteczność mycia rąk w lampie UV.

• "Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje powiatowe

08.04.2024

05 kwietnia 2024r. w siedzibie Nadleśnictwa Trzebciny odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tucholi, Nadleśnictwo Trzebciny i Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Tucholi. Do eliminacji powiatowych w poszczególnych kategoriach dostali się zwycięzcy eliminacji gminnych. Gminę Śliwice  reprezentowała uczeń  naszej szkoły Dominik Andrearczyk .W eliminacjach turnieju  zajął miejsce tuż  za podium.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.