Strona główna
Aktualności
Edukacja z Wojskiem
11W środę 24 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzieli udział w programie "Edukacja z Wojskiem", którego celem jest zwiększenie świadomości młodziezy w zakresie bezpieczeństwa, obronności oraz właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Podczas zajęć, prowadzonych przez żołnierzy, uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz budowania postaw odpowiedzialności i gotowości do niesienia pomocy innym. Spotkanie było cenną lekcją, która połączyła teorię z praktyką i wzbudziła duże zainteresowanie uczestników.
Tydzień dla Bezpieczeństwa 2026
W dniach poświęconych bezpieczeństwu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szeregu ciekawych zajęć i spotkań edukacyjnych. Celem wydarzenia było kształtowanie odpowiedzialnych postaw oraz poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze, w Internecie oraz podczas wakacyjnych wypoczynków.
WYCIECZKA DO CHOJNIC
14Dnia 22 czerwca 2026r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy II miło spędziły czas w ,,Honolulu” w Chojnicach. Celem naszej wycieczki było aktywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim integracja grupy. Dzieci świetnie bawiły się na zjeżdżalniach, w basenach kulkowych, ściankach wspinaczkowych oraz korzystały z innych atrakcji, które znajdowały się w obiekcie. Dzieci wróciły do domu radosne i szczęśliwe.
Czytanie na polanie
17#czytanienapolanie2026
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowej Akcji "Czytanie na polanie" i poniedziałkowe przedpołudnie upłynęło nam wśród książek na świeżym powietrzu. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w każdej sytuacji i w każdym miejscu oraz integrację środowiska lokalnego.
Wycieczka edukacyjno-integracyjna do "Escape Roomu"
W dniu 22.06.2026r. odbyła się wycieczka klasy siódmej do Escape Roomu „Wyjście awaryjne” w Bydgoszczy. Opiekunami grupy byli nauczyciele: Małgorzata Gabrych i Renata Dejnowska.
Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie ze stresem oraz doskonalenie pracy w grupie.
Tleń – dzień pełen przygód, integracji i uśmiechu!
82Nasza wycieczka do Tlenia rozpoczęła się już od pierwszej atrakcji – wspólnej podróży pociągiem, która dostarczyła wielu emocji i była doskonałą okazją do rozmów. Po dotarciu na miejsce czekał na nas dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
Uczniowie spędzili aktywny czas nad malowniczym jeziorem, gdzie nie zabrakło zarówno świetnej zabawy, jak i cennych doświadczeń edukacyjnych. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią Ratownik, która przypomniała zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Najstarsi i najodważniejsi śmiałkowie mieli nawet okazję wykąpać się w jeziorze pod czujnym okiem ratownika wodnego.
Ostatni wspólny wyjazd
30Uczniowie klasy VIII w komplecie stawili się we wtorkowe popołudnie w osadzie Dziki Brzeg. W głębi lasu spotkaliśmy się na ostatnim naszym wyjeździe. W czasie pobytu przede wszystkim mieliśmy okazję na obcowanie z naturą i wspólne rozmowy. Pobyt nad rzeką dał nam okazję na sprawdzenie się w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak strzelanie z łuku, rzucanie siekierką jak i nabywaliśmy umiejętności praktycznych : rąbanie drewna, rozpalanie ogniska, przygotowanie grilla, gotowanie wody na ognisku. Były także przyjemności: pływanie na supach, pływanie w rzece, łowienie ryb i indiańskie opowieści. Noc okazała się bardzo intensywna - były wspóne rozmowy, gry i zabawy oraz pilnowanie ogniska. Dla wielu była to prawdziwa szkoła życia. Myślę jednak, że udało się stworzyć wspomnienia, które będą przypominały o kolegach i koleżankach z klasy. I to bez prądu !
Mój ulubiony bohater literacki
Uczniowie brali udział w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Gminną w Śliwicach. W kategorii klas V–VIII sukces odnieśli:
- Kacper Kloskowski, który zajął III miejsce,
- Nadia Krupa, która otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szachy - Rozwój i aktywny wypoczynek
2612 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w emocjonującym turnieju szachowym! ♟️🏆
To był dzień pełen skupienia, strategicznych pojedynków i sportowej rywalizacji. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem rozgrywali kolejne partie, prezentując wysoki poziom umiejętności oraz prawdziwą pasję do królewskiej gry.
PACZKA KRAJOBRAZOWA
11Uczniowie klasy 5 wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Paczka Krajobrazowa”, którego celem było poszerzenie wiedzy na temat krajobrazów Polski, ich różnorodności oraz znaczenia ochrony środowiska przyrodniczego. W trakcie realizacji projektu na lekcjach geografii, uczniowie wykonywali zadania związane z rozpoznawaniem elementów krajobrazu, analizowali jego walory przyrodnicze i kulturowe oraz poznawali sposoby dbania o najcenniejsze obszary naszego kraju. Zajęcia rozwijały umiejętność obserwacji, pracy zespołowej oraz kreatywnego myślenia. Udział w projekcie był dla uczniów ciekawą lekcją geografii i przyrody, a także okazją do zdobywania wiedzy poprzez aktywne działanie. Tworzyliśmy paczki i wymieniliśmy się nimi ze szkołami: SP 2 z Trzcianki, SP 16 z Płocka, SP 9 z Pruszkowa, SP 206 z Warszawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy zdobytych doświadczeń.
Rodzinny Piknik Pełen Radości i Wspólnej Zabawy
1113 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny, który zgromadził uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Tego dnia nie brakowało uśmiechów, atrakcji i niezapomnianych chwil!
Ogromne emocje wzbudził konkurs „Mam Talent”, podczas którego nasi uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności. Publiczność nagradzała występy gromkimi brawami, a scena tętniła energią i kreatywnością.
Spotkanie z Ratownikiem
302 czerwca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z Panem Ratownikiem Medycznym. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Ważnym elementem zajęć były również zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Ratownik przypomniał, jak dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą i podczas aktywności na świeżym powietrzu. Omówiony został także temat kleszczy – uczniowie dowiedzieli się, jak chronić się przed ukąszeniami. Była to cenna i praktyczna lekcja, która poszerzyła wiedzę uczniów oraz zwiększyła ich świadomość dotyczącą zdrowia i bezpieczeństwa.
Bardzo dziękujemy Panu Remigiuszowi Lemke za cenną lekcję dbania o bezpieczeństwo swoje i innych!
Dzień Dziecka
63Dzisiejszy Dzień Dziecka świętowaliśmy pieczeniem pysznych gofrów oraz czasem spędzonym przy ognisku. Dzieci, integrując się, samodzielnie piekły kiełbaski oraz pieczywo. Wszystko było przepyszne!
Wszystkim Dzieciom składamy serdeczne życzenia, dużo radości z codzienności, fantastycznej zabawy, uśmiechu każdego dnia oraz samych wspniałych przygód w życiu!
MISTRZ SKAKANKI
30Uczniowie klas II-VIII trenowali skoki na skakance, aby podczas obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole przystąpić do VI edycji konkursu „Mistrz skakanki”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że skoki na skakance to nie tylko zabawa, ale podnoszenie kondycji, zwinności, kształtowanie nawyku zdrowej rywalizacji między rówieśnikami, a także świetny sposób na nudę w domu, na podwórku i w czasie przerwy w szkole.
20-lecie działalności UKS Morświn
30 maja 2026 r. na boisku Gdyńskiego Centrum Sportu odbył sie jubileuszowy turniej łuczniczy z okazji 20-lecia działalności UKW Morświn. W tym wydarzeniu udział wzięło 100 zawodników z klubów zrzeszonych w województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz mazowieckim. Jednym z uczestników tego turnieju był uczeń naszej szkoły Jakub Janicki, który trenuje w SKS GRYF i odnosi sukcesy w rozgrywkach zespołowych łuczników. W ubiegłym roku klub, w którym trenuje Kuba został najlepszym klubem trenującym łuczników w kategorii młodzik w województwie pomorskim.
XXIV Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne w Tucholi - Nasi sportowcy na medal!
629 maja 2026 r. ośmioro uczniów naszej szkoły: Wiktoria Talaśka, Filip Jakubiak, Kornelia Lamparska, Mikołaj Pilarski, Wiktoria Dejnowska, Aleksandra Kuberna, Oliwier Różek oraz Igor Bojanowski godnie reprezentowało Gminę Śliwice w XXIV Powiatowych Szkolnych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych w Tucholi.
Czwartoklasiści na medal - egzamin na kartę rowerową zdany!
4528 maja 2026 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem zaliczyli zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Egzamin miał na celu popularyzowanie zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze, promowanie pierwszej pomocy oraz roweru jako środka transportu i aktywności sportowej.
Zapraszamy młodzież na deski teatru!
Szukamy młodzieży w wieku 13-18 lat.
Zajęcia rozpoczynają się 2 czerwca i odbywać się będą we wtorki i piątki
od godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.
Uczestnicy przygotują scenariusz i scenografię przestawienia pt. "Nie
dziękuję, nie biorę" w którym także zagrają.
Spektakl będzie wystawiony jeszcze w tym roku szkolnym w GOK Śliwice.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
