• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

27.08.2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 roku. O godzinie 8.00 odbędzie się msza święta w kościele w Śliwicach, a o godzinie 9.15 spotykamy się w szkole w sali gimnastycznej. Po inauguracji uczniowie spotkają się z wychowawcami i odbiorą zestawy podręczników i ćwiczeń. Pomieszczenia szkolne oraz plac zabaw są już przygotowane i czekają na Wasze przybycie.

29.08.2023

W dniach 19-20 sierpnia 2023r. odbyła się wycieczka do Warszawy, której organizatorem  był „Polski Cukier Gwiazda” Bydgoszcz. Uczestniczyli w niej uczniowie z powiatu tucholskiego. Czworo uczniów naszej szkoły było jej uczestnikami. W pierwszym dniu braliśmy udział w sportowym wydarzeniu „ Pingpongowy PGE Narodowy”. Obserwowaliśmy zmagania sportowców tenisa stołowego z całej Polski oraz kibicowaliśmy w meczu o super puchar Polski pomiędzy Mistrzem Polski Dartomem Pogoria Grodzisk Mazowiecki a triumfatorem Pucharu Polski – Polskim Cukrem Gwiazda Bydgoszcz. Atrakcją dnia było zwiedzanie Stadionu Narodowego z przewodnikiem. Mieliśmy możliwość przebywania w miejscach niedostępnych dla kibiców tj. sali reporterów, lożach VIP, szatni naszej reprezentacji narodowej, sali konferencyjnej dla dziennikarzy czy sali odnowy biologicznej sportowców. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Warszawskiej Starówki: Rynku Starego Miasta, Pomnika Syrenki, Pomnika Małego Powstańca, Murów Miejskich itd. Drugi dzień wycieczki  to przede wszystkim zwiedzanie  Łazienek Królewskich tj. Pałacu na Wyspie, Białego Domu, Belwederu, Oranżerii. Przy Pomniku Fryderyka Chopina uczestniczyliśmy „pod chmurką” w koncercie fortepianowym. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Edukacji Kopernik - to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Tu odkrywaliśmy tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia, zadawaliśmy pytania Mikołajowi Kopernikowi (sztuczna inteligencja). Jednak największą atrakcja pobytu w Centrum był pobyt w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie obserwowaliśmy spektakl z elektrycznymi wyładowaniami, w którym brali udział sami widzowie. My także doświadczyliśmy na własnej skórze efektów wyładowań. Tak dobiegła końca wycieczka, na której poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Może jeszcze się spotkamy?

• Uwaga!!!

07.08.2023

W dniach 07.08.2023r.-18.08.2023r. zaplanowaliśmy w szkole remont placu zabaw. Zostaną wymienione cztery podesty. Prosimy, aby w tym czasie dzieci nie korzystały z zabawy na naprawianym placu.