W dniu 1 marca 2022 roku Szkoła Podstawowa w Śliwiczkach wzięła po raz pierwszy czynny udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Była to X edycja tego biegu, który organizowany jest w całej Polsce a ma na celu upamiętnienie naszych polskich bohaterów czyli Żołnierzy Wyklętych. Biorą w nim udział zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli. Organizatorzy biegu zapewnili nam numery startowe, medale, koszulki.
Bieg miał dystans 1963 metry i z naszej szkoły brało w nim udział 22 uczniów.
W klasach II – III
Mikołaj Pilarski - miejsce 1
Daria Gorzędzielska - miejsce 2
Kornelia Lamparska - miejsce 3
Fabian Różek - miejsce 4
Lena Miler, Patrycja Cejrowska, Natasza Urbańska
W klasie IV
Oliwier Różek - miejsce 1
Weronika Łepek - miejsce 2
Wiktoria Dejnowska - miejsce 3
Aleksandra Kuberna - miejsce 4
W klasach VI – VIII
Sebastian Tecław - miejsce 1
Dominik Adamski - miejsce 2
Amelia Wiśniewska - miejsce 3
Mikołaj Tecław - miejsce 4
Weronika Rzepka, Krzysztof Dytman, Fabian Andrearczyk, Klaudia Beker, Julita Mońka, Dominik Piesik, Klaudia Pietrzykowska
To był nasz pierwszy raz lecz na pewno nie ostatni.
Do zobaczenia za rok.
