W tym roku szkolnym, ze względu na panującą pandemię, obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyły się w mniejszym gronie. W poprzednich latach w czasie uroczystej akademii to uczniowie klas starszych przedstawiali młodszym kolegom i koleżankom, czym była Konstytucja 3 Maja – czyli dokument określający ustrój państwa oraz prawa i obowiązki obywateli. Przedstawiali postaci: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego i H. Kołłątaja - twórców najważniejszego dokumentu w państwie - konstytucji (pierwszej w Europie,a drugiej na świecie).
Ze względu na nauczanie w systemie hybrydowym, klasy I-II i III obchodziły Święto Konstytucji 3 Maja we własnym gronie. Na zajęciach uczniowie własnoręcznie wykonali chorągiewki, które po uroczystym dniu w szkole, staną się dekoracją okien w domach uczniów. Dzieci przygotowały i przedstawiły inscenizację, w trakcie której odśpiewały hymn narodowy oraz pieśń pt. „Wiwat 3 Maja”. Obejrzeli film oraz czytali informacje o tym, tak ważnym wydarzeniu. Uczniowie wykonali także narodowy taniec – polonez, który ćwiczyli na kółku tanecznym. Uczennica klasy trzeciej zaprezentowała autorski wiersz pt. „Święto Konstytucji 3 Maja”. Do obchodów święta przyłączyła się również grupa przedszkolna naszej szkoły. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, wypełniały kontury godła – Orła Białego i flagi narodowej. Uczyły się recytować wiersz pt. „Kto ty jesteś”.
Pamiętajmy o wywieszeniu flag w naszych barwach narodowych. Święto Flagi obchodzimy 2 maja.
