Aktualności

          • XXIV Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne w Tucholi - Nasi sportowcy na medal!

            29.05.2026

            29 maja 2026 r. ośmioro uczniów naszej szkoły: Wiktoria Talaśka, Filip Jakubiak, Kornelia Lamparska, Mikołaj Pilarski, Wiktoria Dejnowska, Aleksandra Kuberna, Oliwier Różek oraz Igor Bojanowski godnie reprezentowało Gminę Śliwice w XXIV Powiatowych Szkolnych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych w Tucholi.

            WIKTORIA TALAŚKA wraz z koleżankami ze Śliwic dzielnie wywalczyła III miejsce w dwóch ogniach usportowionych.

            FILIP JAKUBIAK zajął II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej grupy młodszej.

            KORNELIA LAMPARSKA w sztafecie mieszanej grupy starszej zajęła II miejsce.

            WIKTORIA DEJNOWSKA w skoku wzwyż wywalczyła III miejsce.

            ALEKSANDRA KUBERNA zajęła III miejsce w rozgrywkach piłki nożnej - piłkarskie szóstki dziewcząt kl. VII-VIII.

            Nasi piłkarze: MIKOŁAJ PILARSKI, OLIWIER RÓŻEK, IGOR BOJANOWSKI zajęli I miejsce w rozgrywkach piłki nożnej - piłkarskie szóstki chłopców kl. VII-VIII.

            W ogólnej klasyfikacji Gmina Śliwice zajęła II miejsce. 

            My dziękujemy naszym sportowcom za osiągnięcie tak wysokich wyników i godne reprezentowanie gminy na powiatowych zawodach. 

            Życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • Czwartoklasiści na medal - egzamin na kartę rowerową zdany!

            28.05.2026

            28 maja 2026 roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem zaliczyli zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Egzamin miał na celu popularyzowanie zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze, promowanie pierwszej pomocy oraz roweru jako środka transportu i aktywności sportowej.

             

            Część teoretyczna obejmowała test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata E. Staniszewskiego w Śliwicach, gdzie uczniowie prezentowali umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem.

          • Zapraszamy młodzież na deski teatru!

            28.05.2026

            Szukamy młodzieży w wieku 13-18 lat.

            Zajęcia rozpoczynają się 2 czerwca i odbywać się będą we wtorki i piątki

            od godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.

            Uczestnicy przygotują scenariusz i scenografię przestawienia pt. "Nie

            dziękuję, nie biorę" w którym także zagrają.

            Spektakl będzie wystawiony jeszcze w tym roku szkolnym w GOK Śliwice.

            Jeżeli zajęcia spotkają się z dużym zainteresowaniem, istnieje możliwość

            kontynuacji zajęć po wakacjach.

            Udział w warsztatach jest bezpłatny.

            Zajęcia poprowadzi Pani  Magda Kirkor-Polakow.

            Zapisy w biurze GOK lub tel. 579 470 156.

          • UWAGA!

            26.05.2026

            W trosce o bezpieczeństwo dzieci informujemy, że od dnia 25.05.2026r. plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Śliwiczkach jest nieczynny z powodu licznych uszkodzeń, które mogłyby grozić obrażeniami ciała.

            Przepraszamy za wszystkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

          • Święto Polskiej Niezapominajki w sercu natury

            20.05.2026

            W ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki dzieci wybrały się na wyjątkową wycieczkę do malowniczego Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Tleniu. Już od pierwszych chwil towarzyszyły nam uśmiechy, ciekawość i prawdziwie wiosenna atmosfera.

            Na miejscu serdecznie przywitały nas panie prowadzące zajęcia, które zabrały dzieci do świata wyobraźni, czytając piękną bajkę oraz opowiadając o niezwykłych niezapominajkach — symbolach pamięci, przyjaźni i bliskości z naturą. Był to czas pełen ciepła, rozmów i odkrywania tajemnic przyrody.

            Najwięcej radości sprawiły jednak zajęcia plastyczne. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały własne workoplecaki kolorowymi pisakami, tworząc na nich przepiękne niezapominajki i wiosenne wzory. Każda praca była wyjątkowa i pokazywała dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię.

            Po warsztatach udaliśmy się na Skwer Hoffmanna, gdzie mogliśmy podziwiać uroki Tlenia i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Na zakończenie naszej wyprawy czekała na wszystkich słodka niespodzianka — pyszne lody, które były idealnym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

            To była niezwykła wycieczka, pełna radości, twórczej zabawy i kontaktu z naturą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Akcja charytatywna w naszej szkole

            15.05.2026

            7 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się kiermasz przygotowany przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Można było zakupić pyszne słodkości, a zebrane środki przeznaczono na wyjazd członków Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu do kina w nagrodę za aktywny udział w życiu szkoły podczas całego roku szkolnego. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy również schronisko, któremu przekazaliśmy dary zbierane przez cały poprzedni miesiąc. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyniosły smakołyki, karmę, kocyki oraz inne potrzebne rzeczy dla zwierząt.

          • SPORTOWA NIEDZIELA

            15.05.2026

            10 maja na stadionie im. W. Kuchty w Szlachcie odbyły się biegi z przeszkodami dla uczniów szkół podstawowych - SPORTOWA NIEDZIELA. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Publicznych w Szlachcie.

            Celem biegów było:

            - upamiętnienie postaci wieloletniego proboszcza księdza kan. Stanisława Peplińskiego

            - upowszechnianie aktywności fizycznej jako formy czynnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.

            Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali na torze sprawnościowym i zajeli czołowe miejsca. 

            II miejsce w kategorii chłopców kl. III-IV zdobył Oliwier Gwizdała,

            II miejsce w kategorii chłopców kl. VII-VIII zdobył Adrian Legutko.

            Tuż za podium miejsca zajeły: Eliza Wiśniewska, Kornelia Lamparska i Wiktoria Talaśka.

            Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak wysokich miejsc. Życzymy dalszych sukcesów sportowych, a rodzicom dziękujemy za doping i zaangażowanie.

          • Strike radości i dzień pełen przygód!

            12.05.2026

            8 maja 2026 roku klasy 2, 3 i 4 wybrały się na fantastyczny wyjazd pełen śmiechu, zabawy i niezapomnianych wrażeń! Naszą przygodę rozpoczęliśmy na kręgielni, gdzie nie brakowało emocji, sportowej rywalizacji i oczywiście… spektakularnych strike’ów! 🎳 Uśmiechy nie schodziły z twarzy, a każdy celny rzut wywoływał gromkie brawa.

            Po aktywnej zabawie przyszedł czas na pyszną pizzę 🍕 – idealną na odzyskanie energii po bowlingowych zmaganiach. Wspólne rozmowy i radosna atmosfera sprawiły, że smakowała jeszcze lepiej!

            To jednak nie był koniec atrakcji! Kolejnym punktem wyjazdu był plac zabaw oraz mini zoo 🐐🐇. Było mnóstwo biegania, śmiechu i odkrywania świata zwierząt z bliska. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały mieszkańców mini zoo i świetnie bawiły się podczas wspólnych zabaw.

            To był dzień pełen radości, integracji i wspaniałych wspomnień, które na długo zostaną z nami!