W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez klasę 4, która w ciekawy i wzruszający sposób przybliżyła znaczenie tego ważnego wydarzenia historycznego. Dodatkowo kółko artystyczne zaprezentowało taniec nawiązujący do czasów rozbiorów Polski. Majowe święta to: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Choć Konstytucja obowiązywała jedynie 14 miesięcy, była niezwykle ważnym dokumentem. Jej znaczenie historyczne jest bardzo duże - stała się symbolem dążeń Polaków do wolności, sprawiedliwości oraz silnego państwa.
Dbajmy o naszą historię i pamiętajmy o jej znaczeniu. Okazujmy szacunek symbolom narodowym oraz pielęgnujmy naszą tożsamość i wspólnotę narodową.
