Plan lekcji nauczania hybrydowego, ktory będzie obowiązywał w dniach: 17- 28. 05. 2021 r. został umieszczony w wiadomości na Librusie.
Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji z zachowaniem zasad sanitarnych.
Plan lekcji nauczania hybrydowego, ktory będzie obowiązywał w dniach: 17- 28. 05. 2021 r. został umieszczony w wiadomości na Librusie.
Zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg planu lekcji z zachowaniem zasad sanitarnych.
W 2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek). Poniżej przedstawiamy informację CKE na temat tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty
25 maja, wtorek -język polski, czas trwania120 minut
26 maja, środa -matematyka, czas trwania 100 minut
27 maja, czwartek, język obcy nowożytny, czas trwania 90 minut
Konkurs ENGLISH IS EVERYWHERE został zorganizowany w kwietniu.Celem konkursu było zachęcanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę w spostrzegawczość. Zadaniem uczestników było odnaleźć jak najwięcej angielskich słów i wyrażeń w swoim otoczeniu, np. na opakowaniach produktów spożywczych, kosmetykach, w kolorowych czasopismach, na ubraniach, itd. Następnie należało je wyciąć / sfotografować/ narysować , a później przykleić w ciekawy sposób na duży arkusz brystolu / bloku A3 i przetłumaczyć na język polski, tworząc w ten sposób słownik obrazkowy. Piękny plakat przesłał uczeń Jakub Rutzki z klasy VI. Gratulujemy pomysłowości:)
W tym roku szkolnym, ze względu na panującą pandemię, obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyły się w mniejszym gronie. W poprzednich latach w czasie uroczystej akademii to uczniowie klas starszych przedstawiali młodszym kolegom i koleżankom, czym była Konstytucja 3 Maja – czyli dokument określający ustrój państwa oraz prawa i obowiązki obywateli. Przedstawiali postaci: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego i H. Kołłątaja - twórców najważniejszego dokumentu w państwie - konstytucji (pierwszej w Europie,a drugiej na świecie).
Ze względu na nauczanie w systemie hybrydowym, klasy I-II i III obchodziły Święto Konstytucji 3 Maja we własnym gronie. Na zajęciach uczniowie własnoręcznie wykonali chorągiewki, które po uroczystym dniu w szkole, staną się dekoracją okien w domach uczniów. Dzieci przygotowały i przedstawiły inscenizację, w trakcie której odśpiewały hymn narodowy oraz pieśń pt. „Wiwat 3 Maja”. Obejrzeli film oraz czytali informacje o tym, tak ważnym wydarzeniu. Uczniowie wykonali także narodowy taniec – polonez, który ćwiczyli na kółku tanecznym. Uczennica klasy trzeciej zaprezentowała autorski wiersz pt. „Święto Konstytucji 3 Maja”. Do obchodów święta przyłączyła się również grupa przedszkolna naszej szkoły. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, wypełniały kontury godła – Orła Białego i flagi narodowej. Uczyły się recytować wiersz pt. „Kto ty jesteś”.
Pamiętajmy o wywieszeniu flag w naszych barwach narodowych. Święto Flagi obchodzimy 2 maja.
Światowy Dzień Ziemi to najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Czytaliśmy edukacyjne wierszyki i rozwiązywaliśmy quizy. Uczyliśmy się segregować śmieci. Wspólnie wykonaliśmy plakat ,,Kochamy naszą planetę”. Dużo radości sprawiło przedszkolakom malowanie na mleku- dzieci malowały i czyściły naszą planetę. Dzień Ziemi w naszym oddziale przedszkolnym zakończyliśmy sadzeniem roślinek.
Od 26. kwietnia w naszym województwie wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe w klasach I-III.
Poniżej przedstawiamy harmonogram nauki w systemie hybrydowym dla klas I - III.
Nauczanie stacjonarne w szkole:
Poniedziałek, 26.04.2021r. klasa I -II
Wtorek, 27.04.2021 r. klasa I -II
Środa, 28.04.2021 r. klasa III
Czwartek, 29.04.2021 r. klasa III
Piątek, 30.04.2021 r. klasa I -II
Wtorek, 04.05.2021 r. klasa I -II
Środa, 05.05. 2021 r. klasa III
Czwartek, 06.05. 2021 r. klasa III
Piątek, 07.05.2021 r. klasa I -II
Nauka zdalna w domu:
Poniedziałek, 26.04.2021r. klasa III
Wtorek, 27.04.2021 r. klasa III
Środa, 28.04.2021 r. klasa I - II
Czwartek, 29.04.2021 r. klasa I -II
Piątek, 30.04.2021 r. klasa III
Wtorek, 04.05.2021 r. klasa III
Środa, 05.05. 2021 r. klasa I -II
Czwartek, 06.05. 2021 r. klasa I -II
Piątek, 07.05.2021 r. klasa III
Zajęcia odbywać się będą według planu lekcji.
Świetlica będzie czynna dla uczniów, którzy w danym dniu będą uczyli się stacjonarnie.
Uczniowie klas IV-VIII, bez zmian, uczą się w systemie zdalnym.
Konsultacje dla klasy VIII będą odbywały się wg ustalonego harmonogramu.
Poniedziałek, 3 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych.Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło Przywróć naszą Ziemię.
Jak to się zaczęło?
Światowy Dzień Ziemi został ustanowiony jako święto międzynarodowe w 1971 roku. Wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację, w której wyznaczył równonoc wiosenną jako moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. W 1990 roku aż 200 milionów osób w 141 państwach zmobilizowało się do uczestnictwa w Dniu Ziemi. To doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. W 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Organizatorzy Dnia Ziemi zaczęli się głośno domagać natychmiastowego ograniczenia emisji CO2 i przejścia gospodarek świata na odnawialne źródła energii. Od tamtej pory wszystkie akcje mają na celu promowanie różnych postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Czy My możemy pomóc?
My też możemy aktywnie się włączyć, by również dzięki nam wszystkim nam lepiej się żyło. Niezależnie od szalejącej epidemii koronawirusa. Po pierwsze warto pamiętać o codziennym segregowaniu śmieci. To podstawowa czynność, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeśli zależy ci na dobrej kondycji naszej planety. Po drugie - warto zacząć oszczędzać wodę. Zwłaszcza że już niemal wszyscy ludzie zaczynają mieć poważny problem z dostępem do wody pitnej. I jeśli możesz, to gromadź deszczówkę. Warto też pić wodę z kranu, a naczynia zmywać w zmywarce.Co jeszcze? https://liblink.pl/pXhkpmfF9J
Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy zero odpadów, zero marnowaniaJest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. To cel etyczny, ekonomiczny i wizjonerski, który pomaga ludziom naśladować zrównoważone naturalne cykle, w których wszystkie odrzucane materiały mają stać się zasobami.Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R: odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), rot (kompostuj).
Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, tak i jeszcze raz tak. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.
Wielkanoc tuż, tuż. Przed nami święta wielkanocne 2021. Życzenia wielkanocne to jedna z najważniejszych tradycji, dlatego nie zapomnij ich złożyć swoim najbliższym. Niestety w tym roku lepiej nie robić tego osobiście, dlatego nie zapomnijmy o świątecznej kartce lub wiadomości SMS. Pamiętajcie, niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem nadziei i niech przyniosą Państwu wiele szczęścia i radości, tak byście zawsze z ufnością spoglądali w przyszłość.
Dnia 26 marca2021r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.,,Wielkanocne dekoracje” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Śliwiczkach. Jury stanęło przed niełatwym wyborem, ponieważ wszystkie prace były naprawdę wyjątkowe. Widać, że dzieci przy pomocy dorosłych włożyły w ich tworzenie wiele trudu. Dlatego jury postanowiło wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
W poniedziałek 22 marca wszystkie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Zwiastuny wiosny”. Potem dzieci rozwiązywały zagadki o nadchodzącej porze roku. Następnie grupa przedszkolaków wykonała portret Pani Wiosny i zaprezentował układ taneczny do piosenki ,,Żartowniś marzec”. Ostatnią atrakcją tego dnia było wyjście na spacer, podczas którego dzieci szukały oznak wiosny i skandowały hasło: ,,Żegnaj zimo-witaj wiosno”. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
W ramach obchodów Tygodnia Mózgu, uczniowie klas V-VI przygotowali prace w formie prezentacji na temat tego "Jak dbać o mózg?". W czasie zajęć prezentowali swoje materiały przygotowane w grupach, podzielone tematycznie: dieta, sen, ruch, rozwój oraz ciekawostki na temat naszego mózgu. Obejrzeliśmy także film edukacyjny "Ach te hormony" z cyklu prezentowanego w ramach Tygodnia Mózgu z Młynem Wiedzy.
Czym jest skarpetkowe wyzwanie?
#SkarpetkoweWyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakłada się dwie różne skarpetki, aby wyrazić różnorodność ludzi. Do udziału jest zaproszony każdy, kto chce okazać solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz chce udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Jednocześnie akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.
Jak wziąć udział?
Wystarczy włożyć dwie różne skarpetki 21 marca,zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem#SkarpetkoweWyzwanie.W ten sposób wspólnie rozpropagujemy przesłanie.
Nasi uczniowie już wzięli udział i prezentują piękne kolorowe skarpetki:)
Uczennice klasy II: Aleksandra Dytman, Daria Gorzędzielska, Kornelia Lamparska oraz uczniowie klasy III: Wiktoria Dejnowska, Martyna Sumińska oraz Kamil Tokarski przygotowali prace plastyczne, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursach ogólnopolskich.
W ostatni dzień przed przejściem uczniów klas I-III na nauczanie zdalne podsumowano konkurs na ozdobę wielkanocną, który miał na celu pobudzanie aktywności artystycznej dzieci, kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności manualnych oraz wymianę artystycznych doświadczeń dzięki konkursowej konfrontacji. Na konkurs wpłynęło 6 prac, które były wykonane różnorodnymi technikami. Autorami ozdób wielkanocnych byli: Kamil Tokarski, Wiktoria Dejnowska, Martyna Sumińska, Daria Gorzędzielska, Aleksandra Dytman i Kornelia Lamparska.Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami.
19 marca zrealizowaliśmy ostatni punkt projektu „Tydzień Mózgu” w klasach I-III. Już z początkiem marca uczniowie rozpoczęli wypatrywać oznak nadchodzącej wiosny - pierwsze przebiśniegi w ogrodach oraz żurawie spacerujące po polach i łąkach. Przyniesione przez uczniów gałązki wierzby (bazie - kotki jak mówią w niektórych rejonach Polski) stały się ozdobą klasy. Chociaż dzisiejszy poranek przywitał nas opadami śniegu nie zrezygnowaliśmy ze spaceru. Podczas wycieczki dzieci zaobserwowały na polach budzące się do życia oziminy, a w przyszkolnych rabatach przebijające się do słońca listkami i pąkami pierwiosnki i tulipany. Wiosnę zwiastują również coraz dłuższe i cieplejsze dni. Radośni, że wiosna tuż, tuż wróciliśmy do szkoły.
Konkurs „Mistrz Ortografii” klas I-III
Celem konkursu było motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii, doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych, rozbudzenie w uczniach tzw. czujności ortograficznej. Klasowe potyczki ortograficzne odbyły się 17 marca 2021r.
Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyły uczennice:
klasa I – Natasza Urbańska
klasa II – Emilia Słupecka
klasa III – Wiktoria Dejnowska
Wyróżnienia otrzymali:
klasa I – Fabian Różek
klasa II – Daria Gorzędzielska
klasa III – Martyna Sumińska
Wyżej wymienieni uczniowie zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami. Gratulujemy!
Konkurs matematyczny klas I-III
15 marca w ramach „Tygodnia Mózgu” uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie matematycznym. Celem konkursu było: rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz budzenie nawyku współzawodnictwa.
Mistrzami Matematyki zostali:
klasa I – Natasza Urbańska
klasa II – Aleksandra Dytman
klasa III – Wiktoria Dejnowska
Wyróżnienia zdobyli:
klasa I – Fabian Różek
klasa II – Kornelia Lamparska
klasa III – Kamil Tokarski
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji "Karteczki dla Amelki". Wysłaliśmy okolicznościowe kartki na 13 urodziny Amelki z Ciechocinka cierpiącej na chorobę nowotworową.
Powered by aSc EduPage