Strona główna
Aktualności
Wizyta w banku
19Dnia 18 grudnia uczniowie klasy I i III udali się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Śliwicach.
Pierwszoklasiści i trzecioklasiści wzięli udział w krótkiej pogadance na temat specyfiki pracy banku.
Zapoznali się m.in. ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Podczas spotkania dowiedzieli się czym jest bankomat oraz bankowość elektroniczna. W trakcie wizyty mogli zaobserwować proces wpłaty pieniędzy do kasy banku przez opiekuna SKO. Miłym akcentem spotkania był podarowany kalendarz na 2025 rok z ilustracją uczennicy naszej szkoły Wiktorii Talaśki.
Czekoladowy autobus
1917 grudnia zagościł w naszej szkole ,,Czekoladowy autobus”. Dzieci poznały historię powstania czekolady oraz dowiedziały się, że ich ulubiony przysmak powstaje z drzewa kakaowca. Mogły również spróbować różnych rodzajów czekolady, a także stworzyć własny czekoladowy rysunek. Dzieci swoją czekoladową pracę mogły zabrać do domu w pięknym pudełeczku. Na koniec każdy uczestnik otrzymał „Dyplom Mistrza Czekolady”.
Wigilijne spotkanie
52Wigilia jest chwilą wyjatkową, pelną ciepla i refleksji. To cza, gdy zatrzymujemy się na moment, by docenić wspólne chwile. Dlatego cieszymy się, że nasi goście w wirze zakupów, poszukiwania prezentów i gorączkowych przedświątecznych przygotowań, znaleźli czas, aby spędzić chwilę w naszym gronie. A w ten grudniowy dzień odwiedzili: Wójt Gminy Śliwce, pan Daniel Kożuch, Prałat Parafii Śliwice, ksiądz proboszcz Andrzej Koss, Proboszcz Parafii ŁąŻek, ksiądz Stanisław Olszewski, Sołtys Sołectw Śliwczki, pan Zbigniew Zwoliński,Sołtys Sołectw Laski, pan Jan Talaśka, Sołtys Sołectw Łąski Piec, pan Krzysztof Wilkowski, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Śliwiczek, Lasek i Łąskiego Pieca oraz babcie i dziadkowie. Spotkanie było wyjatkowe, młodsze dzieci przygotowały jasełka, a starsze przypomniały, co w życiu jest najważniejsze w przedstawieniu zainspirowanym książką Dickensa pt."Opowieść wigiljn
Wilk i zając
3Dnia 9 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I byli na w Tucholskim Ośrodku Kultury na musicalu pt.,,Przygody Wilka i Zająca”. W przedstawieniu ukryte były elementy wychowawcze i ekologiczne, takie jak: dobroć, serdeczność, chęć niesienia pomocy innym, dbanie o czystość naszej planety. Była wspaniała scenografia, efekty sceniczne, lasery, dym. Po przedstawieniu odwiedził dzieci Mikołaj i każde dziecko otrzymało słodki upominek.
W krainie mikołajkowej baśni przedszkolaków
31Dzień „mikołajek” był wyjątkowy i magiczny. W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci przyszły do oddziału przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami. Najpierw odbyło się zajęcie plastyczne- dzieci i ich mamy ozdabiały drewniane bombki. Każdy wykazał się dużą pomysłowością. Potem pięknymi bombkami ozdobiliśmy świąteczne drzewko. W późniejszej części spotkania dzieci i ich mamy dekorowały ciasteczka, które później mogliśmy skosztować. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Przedszkolaki zaprezentowały Mikołajowi świąteczną piosenkę i taniec. Każde dziecko otrzymało wspaniały prezent. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Zapraszamy na Kiermasz świąteczny
5Wszystkie prace , które zostały dostarczone na Konkurs Bożonarodzeniowy, zostaną zaprezentowane na Kiermaszu świątecznym,podczas spotkania wigilijnego z rodziacmi, na które zapraszamy 11 grudnia na godz. 15:00.
Uczniowie, którzy przygotowali świąteczne ozdoby:
Klasa I - Aleks Czubkowski
Klasa II - Oliwier Zander
Mikołajki
63Uczniowie dziasiaj ubrali się w czerwone czapeczki i świąteczne sweterki i uczcili święto Mikołaja, który odwiedził ich w naszej szkole wręczając drobne upominki. W drugiej części świątevcznego dnia , dzieci klas I - III pod opieką pani Magdy Galikowskiej uczestniczyły w integracyjnych zabawach edukacyjnych . Natomiast klasa I otzrymała książki z kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Mała książka - wielki człowiek". W ciągu całego dnia trwały intensywne prace cukiernicze -mianowicie pieczenie ciasteczek i piekne ich ozdabianie. Było słodko i kolorowo :)
"Poezja pachnąca świętami"
5 grudnia 2024 w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. "Poezja pachnąca świętami". Uczniowie klas 1-3 wspaniale reprezentowali SP Śliwiczki. Naszymi przedstawicielami byli: Alicja Ring, Franciszek Gornowicz, Aurelia Tokarska, Daria Karpenko i Wiktoria Talaśka.
Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25.11.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
Najpierw dzieci poznały historię pluszowego misia, a potem uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych ze swoimi pluszakami. Dzieci rozwiązywały zagadki o misiach, układały puzzle i były szczęśliwe, że mogły pokazać swoich pluszowych ulubieńców koleżankom i kolegom z grupy.
Edukacja prozdrowotna- profilaktyka uzależnień behawioralnych
Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. "Uzależnienia behawioralne wśród dzieci i mlodzieży". Pod czujnym okiem psychologów pani Kingi Kozlowskiej i Marceliny Różyckiej- Wolskiej nasi uczniowie poszerzyli wiedzę dt. uzależnień behawioralnych, omówili czynniki chroniące i ryzyka oraz profilaktykę uzależnień. Na koniec zajęć wykonali plakaty, ktore utrwalily wiedzę z omówionej tematyki.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
