• Witamy na stronie naszej szkoły
    • Boisko sportowe
    • Wśród książkowych przyjaciół
    • Zdalne nauczanie
    • Miejsce pamięci o Żołnierzach Wyklętych
    • Aktualności

          • Turniej szachowy

            W dniu 23.11.2022r uczniowie naszej szkoły wybrali się do GOK-u w Śliwicach na turniej szachowy- „Szachy –aktywna wieś”. Organizatorem była Fundacja „Zagrajmy razem ”, a współorganizatorem była Gmina Śliwice i GOK Śliwice. Naszą szkołę reprezentowali :Dominik Adamski, Mateusz Dejnowski, Wiktor Sondowski, Oliwier Ziółkowski, Sebastian Tecław, Mikołaj Tecław, Kamil Tokarski, Mikołaj Pilarski, Patrycja Cejrowska, Dominik Andrearczyk i Filip Jakubiak. Na zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał medal , nagrodę oraz dyplom które wręczał Wójt Gminy Śliwice Daniel Kożuch. Wysokie I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Filip Jakubiak w kategorii do lat 7.Gratulujemy. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do domu z uśmiechem na twarzy.

          • Świąteczna kartka dla Seniora

            To już szczególny czas, kiedy przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia pamiętamy o innych – potrzebujących naszego wsparcia, dobrego słowa i życzliwości. Tradycją naszej szkoły jest przygotowywanie kartek świątecznych z życzeniami. W tym roku kartki z życzeniami przekażemy mieszkańcom Domu Seniora w Wysokiej.

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

            Brak tolerancji, ksenofobia, rasizm, przemoc motywowana nienawiścią nie są wyłącznie polską domeną, są to problemy globalne, dlatego w 1995 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustaliło, że 16 listopada będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Wybór daty nie jest przypadkowy – 16 listopada 1995 roku, tuż przed końcem Międzynarodowego Roku Tolerancji, państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. W ramach celebracji dnia wraz z zaproszonym gościem, asp.szt.Tomaszem Kołodziejskim z Posterunku Policji w Śliwicach, rozmawialiśmy na temat tolerancji i jak możemy ją wyrażać w naszym życiu codziennym w środowisku szkolnym.Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyjemy. Uczniowie klasy VII i VIII wyrazili swoj

          • Światowy Dzień Rzucania Palenia

            17 listopada 2022 r. obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, który ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim zdrowotne . Uczniowie kl V również aktywnie włączyli się w obchody tego dnia w naszej szkole. Na lekcji z wychowawcą tworzyli antyreklamy dla papierosów, analizowali skład papierosa( substancje szkodliwe w papierosie),wykonali plakaty antynikotynowe, szczegółowo omawiali skutki palenia papierosów dla zdrowia . Zwrócili też uwagę na fakt, iż dym tytoniowy wdychany przez osoby niepalące tzw. „bierne palenie” jest tak samo groźny dla zdrowia, jak w przypadku osób palących. Wszystkie informacje umieścili na gazetce klasowej.

          • Wycieczka do Muzeum Borów Tucholskich

            Dnia 17 listopada 2022 roku uczniowie klas 0 – IV biorąc udział w wycieczce do Muzeum Borów Tucholskich zapoznali się z tradycją, kulturą, gwarą oraz czynnościami wykonywanymi przez naszych przodków – Borowiaków. Podczas pobytu w muzeum zapoznali się z historią Tucholi, zwiedzili wystawy: salę poświęconą historii miasta z makietą średniowiecznej Tucholi, Chatę Borowiacką złożoną z dwóch izb: kuchni ze spiżarką oraz pomieszczenie codzienne z m.in. łóżkiem, stołem, maszyną do szycia oraz strojami codziennymi i odświętnymi. Kolejnym punktem zwiedzania były wystawy poświęcone: Florze i Faunie Borów Tucholskich, na których znalazły się charakterystyczne dla Borów rośliny i zwierzęta. Wystawa pt. „Etnografia Borów Tucholskich” przybliżyła dzieciom takie zawody jak pszczelarz, rybak, leśnik, rolnik i stolarz. W trakcie pobytu w muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach - „Robienie masła”,

          • Od Pionka do Hetmana

            Od października br. w naszej szkole odbywają się bezpłatne zajęcia szachowe. Biorą w nich udział uczniowie klas I –III. Prowadzone są w ramach pilotażowego projektu „Od Pionka do Hetmana” przez Mistrza Polski, pana Pawła Kukułę. Organizator zapewnia naszym graczom sprzęt niezbędny do realizacji zajęć tj. tablicę demonstracyjną, komplety szachów, zegary. Pan Paweł z fascynacją odkrywa przed naszymi uczniami tajniki tej „królewskiej gry”, cierpliwie wprowadza, tłumaczy, demonstruje i gra z naszymi nowicjuszami. Szachowe rozgrywki to niezwykła lekcja, która uczy logicznego myślenie, rozwija pamięć, kształtuje koncentrację, intuicję oraz oswajanie się porażkami. Na pewno kto „połknie przysłowiowego bakcyla” tej fascynującej gry, ten będzie do szachów zawsze wracał.

          • Szkoła do hymnu

            Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministra Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Podczas uroczystego apelu z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się 10 listopada, wspólnie odspiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. #SzkołaDoHymnu

        • Droga do wolności...
          • Droga do wolności...

            11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Zatem 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły godnie uczcili. Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego. Następnie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni gości odśpiewali hymn narodowy. Przedstawiony podczas akademii montaż słowno-muzyczny, przeplatany został występami narratora, który przypominał uczestnikom apelu drogę, jaka wiodła Polaków do wolności.Natomiast inscenizacja muzyczno-ruchowa w wykonaniu uczniów kl II i III w obrazowy sposób pokazała tragedię naszego narodu – rozbiory Polski. Wśród zaprezentowanych pieśni znalazły się takie ważne i znane wszystkim Polakom utwory jak: „ Marsz Pierwszej Brygady”, „Rota”, „Białe róże, „Serce w pleca

          • Warsztaty kulinarne

            W czwartek, 9 listopada 2022 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, panią Teresę Banach i Janinę Nadolną. Zajęcia kulinarne oprócz tego, że były dla dzieci świetną formą wypoczynku i relaksu to pozwoliły poznać tradycję związaną z rogalami świętomarcińskimi, które następnie stanowiły poczęstunek podczas Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

          • Dzień Zdrowego Śniadania

            8 listopada dla naszych uczniów klas 0-III był szczególnym dniem. Oprócz zdrowego śniadania, o które zatroszczyli się Rodzice dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu uświadomienie, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego i pogadance dotyczącej zasad zdrowego odżywiania się uczniowie z entuzjazmem przystąpili do budowania piramidy zdrowia z produktów spożywczych przyniesionych do klasy. Bez problemu segregowały poszczególne produkty i umieszczały na „piramidzie zdrowia”. Następnie zjadły przygotowane śniadanie, które dostarczyło siły i energii do dalszej pracy. Końcowym efektem dzisiejszego dnia były plakaty wykonane w grupach.

          • Dzień postaci z bajek

            Dnia 7 listopada grupa ,,Kotków” z oddziału przedszkolnego w Śliwiczkach obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. W tym dniu odwiedzili nas uczniowie klasy IV i przeczytali nam bajkę ,,Trzy małe świnki” oraz bajkę ,,O rybaku i o złotej rybce”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

          • Szachowy sukces

            Za nami kolejny turniej z cyklu "Polubić szachy-zostań mistrzem", który odbył się w Hali Sportowej w Warlubiu . Zawodnicy, uczestniczący w turnieju reprezentowali 13 szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII - Sebastian Tecław, który zajął 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

          • Święty Hubert patronem Gminy Śliwice

            Decyzją Papieża Franciszka patronem Gminy Śliwice został Święty Hubert.6 listopada odbyła się uroczystość ustanowienia Świętego Huberta Patronem Gminy Śliwice. Uroczystości rozpoczęto w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śliwicach. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna, a wszystkiemu towarzyszyła oprawa muzyczna Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych, która działa przy Technikum Leśnym w Tucholi. Wydarzenie było okazją do wyłonienia zwycięzców spośród laureatów konkursu plastycznego „Św. Hubert Błogosławi Gminę Śliwice”. Na konkurs wpłynęły aż 92 prace. Nagrody wręczył ks. Biskup – Ryszard Kasyna oraz Mistrz Bractwa Świętego Huberta – Zenon Dejnowski. Uczeń naszej szkoły Maciej Beker z klasy piątej otrzymał wyróżnienie . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Antymina - jak nie dać się nałogom

            Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu o tematyce profilaktyczne, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Spotkanie poprowadził Kolah - raper urodzony i wychowany w Tucholi. Młodzież miała okazję poznać osobiście człowieka , który w swoim życiu doświadczył wszystkich konsekwencji nałogu alkoholowego i narkotykowego, włącznie z pobytem w więzieniu. Kolah potrafił opowiadać o tym w tak obrazowy sposób, że każdy z nas mógł się identyfikować z pewnymi sytuacjami i miejscami, co powodowało refleksję nad właściwymi wyborami w naszym życiu. Poznaliśy także jego drogę i sposby do wyjścia z nałogów. Okazuje się, że są to wartości wszystkim nam znane i powszechne: rodzina, wiara, miłość, pasja. Są to "czynniki chroniące", czyli coś o co warto dbać w życiu codziennym, aby żyć szczęsliwie i w zgodzie ze sobą.

          • Dobranocki z dawnych lat

            Każdego miesiąca poprzez literaturę dzieci z oddziału przedszkolnego odbywają podróż do innej krainy wartości oraz poznają bardzo wartościowe dobranocki z dawnych lat. W miesiącu październiku dzieci na podstawie bajki- ,,Miś Uszatek” dowiedziały się, że szacunek to grzeczność połączona z troską o uczucia i dobro drugiej osoby- ,,Dobro, które dajemy innym działa i pomnaża się, wracając do nas”.

          • Wspólne pieczenie gofrów

            Dnia 28 października grupa ,,Kotków” z wielką ochotą przystąpiła do przygotowania ciasta na gofry. Dzieci zaopatrzone w fartuszki, pod czujnym okiem opiekunów odmierzały i mieszały potrzebne składniki. Jednak największą atrakcją był poczęstunek wspólnymi wypiekami

    • Partnerzy

      • Librus - eDziennik
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 30.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych