Strona główna
Aktualności
Szkolne Walentynki
2114 lutego to oczywiście dzień zakochanych, ale również tych, których bardzo lubimy - co widać na poniższych zdjęciach i po ilości otrzymanych kartek walentynkowych :)
Szkolna biblioteka przygotowała w tym dniu "Randkę w ciemno" z książką - miłej lektury!
Ptasia stołówka
24Chętni uczniowie klas I i III podczas ferii zimowych przygotowali wraz z rodzicami karmniki do szkolnej ptasiej stołówki. Każdy z karmników to precyzyjna budowla, która posłuży na kolejne lata odwiedzającym stołówkę m.in. wróblom i sikorkom.
Za wykonanie tak pięknych i pomysłowych karmników uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i prezentami od Nadleśnictwa Trzebciny. Dziękujemy za współpracę!
Pasowanie na czytelnika
8W środę, 5 lutego uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej.
Uczniowie wykazali się znajomością liter, odgadywali bajkowe zagadki, zapoznali się z prośbami książki oraz złożyli uroczyście obietnicę czytelniczą, że zawsze będą dbać o książki.
Ferie z komputerem
24 stycznia 2025r. odbyły się w naszej szkole zajęcia komputerowe. Uczniowie mieli do wyboru: układanie klocków Lego, robotykę oraz dostęp do Internetu. Na zajęciach dzieci mogły wspólnie grać i uczyć się w Minecraft. Czas spędzony przy komputerze może z jednej strony rozwijać wiedzę jak i umiejętności.
Ferie tanecznie
31Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole w dniu 22.01.2025r. Tego dnia każde dziecko przyszło przebrane za jedną ze swych ulubionych postaci., można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, kotki, supermanów i wiele innych postaci. Bal karnawałowy odbywał się w towarzystwie Minionków-pani Kasi i pana Szymona-animatorów z Kids Clubu z Czerska. Zorganizowane konkursy i tańce przeniosły dzieci w świat minionkowych przygód. Dużo radości przyniósł dzieciom sztuczny śnieg i mydlane bańki. Końcową atrakcją spotkania była wizyta Giga Minionka, który nie dał dzieciom ani na chwilę odpocząć .Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
Ferie w kinie
We wtorkowy mroźny poranek, w ramach feryjnego wyjazdu, wybraliśmy się do kina "Helios" w Grudziądzu. Równo rok temu, także w czasie ferii, mieliśmy okazję obejrzeć pierwszą część serii "Pan Kleks", więc w tym roku z niecierpliwością wyczekiwaliśmy premiery kolejnej części. Udało się - doczekaliśmy się i ochoczo ruszyliśmy na projekcję "Pan Kleks i wynalazek Filipa Golarza". W kinie czas upłynął szybko (mimo dwugodzinnego seansu), ponieważ film był pełen zwrotów akcji, zabawny, pełen kolorów i świetnej muzyki. Zakończenie flimu nieśmiało zapowiada kolejną część serii - więc do zobaczenia ponownie w kinie.
Ferie w świecie eksperymentu
55W czasie ferii uczniowie w naszej szkole uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez animatorów ze SmartFun.To była wyjątkowa okazja do odkrycia niezwykłych właściwości ciekłego azotu. Podczas zajęć młodzi odkrywcy poznali tajemnice pH. Dzieci samodzielnie przeprowadzały eksperymenty oraz uczestniczyli w pokazach prezentowanych przez animatorów.
Projekt "Gramy w zaangażowanie".
17 stycznia w Urzędzie Gminy Śliwice odbyło się inauguracyjne spotkanie młodzieży biorącej udział w projekcie „Gramy w Zaangażowanie”. Naszą szkołę reprezentowali : Wiktoria Dejnowska, Adrian Legutko, Oliwier Różek.
W ramach projektu została podpisana deklaracja o współpracy z młodzieżą oraz umowa ze Stowarzyszeniem Młodych. „Gramy w Zaangażowanie” to projekt mający na celu zintegrowanie młodzieży oraz rozwijania ich umiejętności współpracy i zaangażowania w różnorodne działania społeczne. Wydarzenie stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń, nauki i wspólnego działania. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w szkoleniach i warsztatach dotyczących diagnozy potrzeb młodzieży, będą mieli możliwość wspólnej pracy nad strategią młodzieżową dla naszej gminy, wezmą udział w zlocie projektowym oraz wyjadą na wizytę studyjną do Strasburga.
Realizacja programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.
5Uczniowie klasy IV i V podczas lekcji z wychowawcą poszerzali wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej realizując program Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Bieg po zdrowie”. Program pozwolił przekazać dzieciom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtował odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym zagadnieniem. Pomógł zrozumieć jak ważne jest dla każdego człowieka utrzymanie zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów. Uczniowie analizowali skład papierosa( substancje szkodliwe w papierosie).Na lekcji z wychowawcą i plastyce wykonali plakaty antynikotynowe, omawiali skutki palenia papierosów dla zdrowia . Program ten angażował nie tylko środowisko szkolne , ale i domowe uczniów . Uczniowie zachęcali dorosłych do dbania o własne zdrowie i do zachowań prozdrowotnych.
Konkurs Bractwa Św. Huberta
19 grudnia ogłoszono wyniki konkursu zorganizowanego przez Bractwo Św. Huberta w Śliwicach pt. „Czym się żywimy? – zwierzęta Borów Tucholskich”, w którym uczennica klasy III Eliza Wiśniewska zajęła II miejsce. Ponadto w konkursie udział wzięli: Franciszek Gornowicz klasa I, Wiktoria Talaśka klasa III oraz Wiktoria Gornowicz klasa V. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki. Gratulujemy.
Dzień prezentów
14Chociaż Święta dopiero za kilka dni, dziejszy dzień obfitowała w prezenty. Odwiedzili nas dzisiaj specjalni goście z paczkami : Prezes ZOG ZOSPZ RP w Śliwicach pan Zygmunt Andrearczyk i zastępca wójta pani Katarzyna Daszkiewicz. Na apelu podsumowano wyniki etapu gminnego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego " Ziemia, Woda, Powietrze - strażacy na straży ochrony środowiska". Jak sam Pan Prezes zaznaczył, najwięcej prac napłynęło z naszej szkoły, tak więc i wielu nagrodzonych dziś było. Były dyplomy, nagrody i upominki dla każdego uczestnika konkursu. W dalszej części nagrodzono także uczniów , którzy wzięli udział w konkurskie plastyczno - językowym "Christmas time" oraz plastyczno -informatycznym " Zimowy krajobraz". Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w organizowanych konkursach - sami widzieliście że naprawdę
Czas życzeń i podziękowań
6Ch. Dickens "Opowieść wigilijna": Przeznaczeniem człowieka ... jest żyć wspólnie z innymi ludźmi, razem z nimi pracować dla wspólnego dobra, razem cierpieć w niedoli, dzielić swoje radości i samemu cieszyć się szczęściem innych".
Tymi słowami chcielibyśmy życzyć wszystkim Wesołych Świąt oraz podziękować za nieustanne wspieranie naszych szkolnych działań.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
