Strona główna

    • Witamy na stronie naszej szkoły
    • Boisko sportowe
    • Wśród książkowych przyjaciół
    • Zdalne nauczanie
    • Miejsce pamięci o Żołnierzach Wyklętych
    • Aktualności

          • Nasi stypendyści

            Uczniowie naszej szkoły : Kornelia Lamparska, Marcelina Selka i Filip Kacprzak zostali wyróżnieni stypendium w ramach " Lokalnego programu wsparcia edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Gminie Śliwice". Gratulujemy i jesteśmy dumni !

          • Turniej szachowy "O złotą wieżę"

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju szachowym „O złotą wieżę” organizowanym przez Fundację Zagrajmy Razem przy współudziale Gminy Śliwice oraz GOK Śliwice , który odbył się 23.06.2025 r. Szkołę reprezentowali :

            Aurelia Tokarska, Yevhenii Kaplenko, Eliza Wiśniewska, Justyna Janiszewska, Daria Karpenko, Filip Jakubiak, Jan Boczuliński, Maksymilian Czubkowski, Jakub Słupecki, Filip Kacprzak, Marcelina Selka, Aleksandra Felczykowska, Kacper Kloskowski, Dominik Andrearczyk.

          • Nasz Mistrz !

            Pragniemy gorąco pogratulować Jakubowi Janickiemu - uczniowi klasy VII - zdobycia tytułu Zespołowego Międzywojweódzkiego Mistrza Młodzików na rok 2025 w rozgrywkach zespołowych łuczników w kategorii młodziki. Jakub trenuje w SKS Gryf, który został najlepszym klubem trenującym łuczników w kategorii młodzik w województwie pomorskim w roku 2025.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole

            W tym wyjątkowym dniu, wszystkie nasze dzieci przyszły do szkoły bez plecaków, tylko ze wspaniałym uśmiechem i chęciami do zabawy. Czekało dzisiaj na nich wiele atrakcji sportowych - konkurs skoków przez skakankę, konkurs hula hop, zawody sportowe, jaki i pokaz talentów uczniów naszej szkoły. Na zmęczonych zawodników czekał słodki poczęstunek w postaci gofrów. To był naprawdę wesoły i słoneczny dzień :)

          • Konkurs skoków na skakance.

            Uczniowie klas I-VII trenowali skoki na skakance, aby podczas obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole przystąpić do V edycji konkursu „Mistrz skakanki”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom, że skoki na skakance to nie tylko zabawa, ale podnoszenie kondycji, zwinności, kształtowanie nawyku zdrowej rywalizacji między rówieśnikami, a także świetny sposób na nudę w domu, na podwórku i w czasie przerwy w szkole.

          • XXIII Powiatowe Szkolne Igrzyska Sportowo- Rekreacyjne w Tucholi

            30 maja 2025r. uczniowie naszej szkoły : Aleksandra Felczykowska, Wiktoria Gwizdała, Mikołaj Pilarski, Kornelia Lamparska i Oliwier Różek reprezentowali gminę Śliwice w XXIII Powiatowych Szkolnych Igrzyskach Sportowo- Rekreacyjnych w Tucholi. Mikołaj zajął III miejsce w rzucie piłeczką palantową i II miejsce wraz z Kornelią Lamparską w sztafecie mieszanej 8x50m . Oliwier zajął II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej -piłkarskie szóstki chłopców klasy VII-VIII. Ola i Wiktoria dzielnie wywalczyły III miejsce w dwóch ogniach usportowionych. W ogólnej klasyfikacji Gmina Śliwice zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom igrzysk gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

          • Wiosna, ach to Ty!

            Dnia 28.05. 2025 r. odbyły się na terenie wokół szkoły dla uczniów klas 0- III zajęcia edukacyjno- przyrodnicze w ramach projektu pn. "ZIELONE ZNAM - O ZIELONE DBAM - edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych", realizowanego przez Województwo Kujawsko- Pomorskie.

            Zajęcia na temat "Wiosna, ach to Ty" były jednocześnie okazją do uczczenia Święta Polskiej Niezapominajki.

          • Wesołe zabawy

            27 maja 2025r. młodsze dzieci z naszej szkoły miło spędziły czas w ,,Małpim gaju” w Lnianie. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim doskonalenie sprawności ruchowej oraz integracja grupy. Dzieci świetnie bawiły się i korzystały z różnych atrakcji, które znajdowały się w obiekcie. Wróciły do domu radosne i szczęśliwe.

          • Bezpiecznie na wsi

            W dniu dzisiejszym gościliśmy przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) z placówki terenowej w Sępólnie Krajeńskim. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z głównymi zadaniami tej instytucji, ale przede wszystkim zostali przeszkoleni z zasad bezpiecznego zachowania się na wsi podczas różnych prac polowych lub na gospodarstwie. Przedstawiono potencjalne zagrożenia, takie jak obsługa maszyn rolniczych, kontakt ze zwierzętami hodowlanymi czy poruszanie się w pobliżu zbiorników wodnych. Dzięki interaktywnym materiałom i ciekawym opowieściom dzieci mogły lepiej zrozumieć, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Dzieci chętnie odpowiadały, dzieliły się swoimi doświadczeniami, jak również sprawdzały swoją wiedzę w quizie. Były brawa i nagrody. Nagrodzeni zostali także nasi uczniowie- Nadia Krupa i Fabian Grubich, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Wioski bez tros

          • Nasz reprezentant

            Filip Kacprzak reprezentował powiat tucholski w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożaromw Kruszwicy. Niewiele zabrakło , aby nasz uczeń dostał się do ścisłego finału- etapu ustnego. Gratulujemy tak dużego osiągnięcia jakim jest dotarcie do finału wojewódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji turnieju.

          • UWAGA!

            W ZWIĄZKU Z PROWADZONYMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŚLIWICZKACH PRACAMI REMONTOWYMI( RENOWACJA ELEWACJI )OD DNIA 14.05.2025R. WYSTĄPIĄ UTRUDNIENIA W DOSTĘPIE DO BUDYNKU SZKOŁY. PROSZĘ O ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI ORAZ ZASTOSOWANIE SIĘ DO ZMIAN.

            DYREKTOR SZKOŁY

          • Z wizytą na zamku w Malborku

            Dnia 15 maja 2025r udaliśmy się na wycieczkę do Malborka. Zwiedzaliśmy tam największy zamek ceglany na świecie - dawną siedzibę mistrzów zakonu krzyżackiego. Przewodnicy muzealni przedstawili nam pełną historię tego miejsca. Charakterystyczną czerwoną cegła i architekturą gotycka nie pozostawiają wątpliwości, że byliśmy w jednym z najbardziej imponujących zabytków średniowiecznej Europy.

          • Majowe Święta

            Dzisiaj cała społeczność szkolna wraz z Rodzicami uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Najmłodsi uczniowie przygotowali program artystyczny w którym przybliżyli nam postaci i wydarzenia z 1791r.. Konstytucja 3 Maja uchwalona przez Sejm Wielki obowiązywała tylko 14 miesięcy, a już w 1795r. Polska na 123 lata przestała figurować na mapach Europy. W dzisiejszych czasach, szczególnie pamiętajmy o naszej historii. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, wspólnoty państw, bądźmy z tego dumni, ale pielęgnujmy naszą polską tożsamość, nasze symbole narodowe: hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, godło – Białego Orła na czerwonym tle i narodowe barwy biało- czerwone.

    • Partnerzy

      • Librus - eDziennik
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych