Strona główna

    • Witamy na stronie naszej szkoły
    • Boisko sportowe
    • Wśród książkowych przyjaciół
    • Zdalne nauczanie
    • Miejsce pamięci o Żołnierzach Wyklętych
    • Aktualności

          • Ku chwale bohaterom!

            Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Na początku spotkania został wprowadzony poczet flagowy. Następnie przedstawiono montaż słowno-muzyczny. Recytowane wiersze mówiły o tym, co Polska musiała przejść, zanim stała się wolnym, niepodległym państwem. Utwory poetyckie przeplatane były pieśniami patriotycznymi odśpiewanymi przez poszczególne zespoły klasowe, kółko wokalne oraz przez solistki. Utwory śpiewane zostały przygotowane pod czujną opieką pani Angeliki Tomaszewskiej. Na akademii po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie kółka tanecznego.

          • Kolorowo i smacznie

            8 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach na których poznały grupy warzyw i  owoców uwzględniając ich kolory. Mamy 5 grup: białe, żółto-pomarańczowe, czerwone, zielone oraz fioletowo-granatowe. Kolejnym punktem zajęć była degustacja: kiwi, gruszki i awokado. Największe uznanie smakowe uzyskało wśród dzieci kiwi. Następnie wszyscy wspólnie zjedli śniadanie, które składało się tylko ze zdrowych składników.

          • Co Pani Jesień w lesie niesie?

            Taki tytuł nosił konkurs plastyczny zorganizowany w naszej szkole przy współudziale Nadleśnictwa Trzebciny. W czasie uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości podsumowano wyżej wymieniony konkurs. Wyróżniono 13 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki.

          • Dzień Postaci Bajek

            Dnia 5 listopada obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Postaci z Bajek. Najpierw dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych postaci bajkowych, a potem rozpoznawały tytuł bajki na podstawie usłyszanej piosenki. Następnie dzieci wykonały maski jednorożców, avengersów itp. Nie zabrakło również tańców przy ulubionych utworach dla dzieci.

          • Przerwa na czytanie

            W minioną środę odbyły się w naszej szkole akcje biblioteczne głośnego czytania oraz przerwy na czytanie. Mają one na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i wzbogacanie słownictwa.

            Młodsi uczniowie z klas 0-3 mieli okazję posłuchać bajki pt. "Matylda na wakacjach", którą odczytały im uczennice z klasy 5 i 6. Wszyscy zaś tego dnia mogli podczas przerw skorzystać z kąciku bibliotecznego, wypożyczyć i poczytać wybraną przez siebie książkę.

          • Pamiętamy

            Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły udali się pod Pomnik Ofiar II Wojny Światowej w Śliwiczkach, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

          • Wizyta w teatrze

            Uczniowie klas I-III udali się dzisiejszego dnia do Chojnic na spektakl teatralny pt. „Polak Mały”. Tematem przedstawienia były polskie legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Warszawskiej Syrence”, „Smoku Wawelskim”. Czas spędzony w teatrze był znakomitą podróżą w czasie, a dzieci żywo reagowały na wydarzenia przedstawione na scenie.

          • Turniej szachowy

            W piątek, 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach odbył się turniej szachowy. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów. Z klasy III: Boczuliński Jan, Jakubiak Filip, Janiszewska Justyna, Karpenko Daria, Talaśka Wiktoria, z klasy IV: Kacprzak Filip, Słupecki Jakub, z klasy V: Andrearczyk Dominik, Kloskowski Kacper oraz z klasy VI: Dytman Aleksandra. Uczniowie rozegrali turniej w 7 rundach, rywalizując z graczami z różnych gmin. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom oraz nagrodę rzeczową, które wręczali Wójt Gminy Śliwice, Daniel Kożuch, pełniąca obowiązki dyrektora GOK, Magdalena Gierwatowska oraz organizator turnieju Andrzej Leśniak z Fundacji " Zagrajmy Razem".

          • Zawód żołnierz

            W poniedziałkowy poranek odwiedzili nas przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy, zapoznali uczniów klasy VII z rodzajami sił zbrojnych, poziomami rekrutacji, warunkami jakie należy spełnić, aby zostać żołnierzem oraz odpowiedzieli na pytania uczniów.

          • Działania Samorządu Uczniowskiego

            Samorząd Uczniowski, w składzie: przewodniczący - Oliwier Różek, zastępca przewodniczącego - Mikołaj Pilarski, skarbnik - Adrian Legutko, intensywnie działa w naszej szkole od połowy września. Uczniowie opracowali plan swojej pracy w bieżącym roku szkolnym oraz zaopiniowali Plan Profilaktyczno-Wychowawczy szkoły. Wiktoria Dejnowska i Olka Kuberna (kl. 7) z sekcji wolontariatu z sukcesem przeprowadziły akcję zbiórki dla powodzian. Kornelia Lamparska i Patrycja Cejrowska z pomocą Darii Gorzędzielskiejj (kl. 6) zajęły się prowadzeniem szkolnego sklepiku. 30 września dziewczęta z SU nie zapomniały o chłopcach i z okazji Dnia Chłopaka wręczyły im drobne upominki. Poczet flagowy, w składzie: Wiktoria Dejnowska, Bartosz Boczuliński i Kamil Tokarski (kl.7), godnie się prezentował podczas szkolnych uroczystości tj. Pasowanie pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej. Najmłodsze członki

          • Wizyta dzielnicowego

            Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać pracowników Posterunku Policji w Śliwicach - czyli naszych dzielnicowych - sierż. szt. Michała Lenartowicza i  asp. Marcina Gornowicza. Panowie policjanci przede wszystkim przypomnieli wszystkim zasady bezpiecznego przejścia przez pasy, co w praktyce uczniowie mogli zaprezentować na przejściu dla pieszych przed szkołą. Starsi uczniowie zostali zapoznani z takimi zagadnieniami jak: demoralizacja, stalking, bullying oraz poznali kulisy pracy policjanta jak i  ścieżkę zawodową w drodze do kariery policjanta. Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją był oczywiście radiowóz policyjny, który został szczegółowo "przeszukany" przez ucziów.

          • Piękno wokół nas

            W ramach obchodów Dnia Krajobrazu klasa VII wybrała się na lekcję terenową do lasu. Pozytywna energia płynąca z otaczającego naszą szkołę krajobrazu, pozwoliła zadbać o zdrowie psychiczne, zapomnieć chociaż na chwilę o troskach codzienności oraz kształtować pozytywne relacje.

            fotorelacja #Laboratoria przyszłości

          • Dzień Drzewa

            W piątek 18 października 2024r odbyły się w szkole zajęcia z edukatorkami z Wdeckiego Parku Krajobrazowego w ramach obchodów Dnia Drzewa i Dnia Krajobrazu. Uczniowie klas I-III poznali rolę drzew dla człowieka i zwierząt. Aby utrwalić zdobytą wiedzę, uczestnicy wykonali przestrzenne prace plastyczne "Drzewo". W trakcie spotkania podsumowano szkolny konkurs plastyczny pt. "Drzewa" pod patronatem Wdeckiego Parku Krajobrazowego, wręczone zostały nagrody. Wszystkie prace konkursowe były bardzo starannie i pomysłowo wykonane.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły, które wspólnie uczciliśmy podczas uroczystego apelu. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili scenki z życia szkoły, które rozweseliły uczniów i nauczycieli. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i podziękowania za codzienny trud wkładany w edukację, opiekę i wychowanie. Były kwiaty i upominki, które wywołały ciepły uśmiech na twarzach wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Część artystyczną dopełnili uczniowie starszych klas w piosenkach i wierszykach. Akademia została przygotowana pod kierunkiem pani Magdaleny Galikowskiej i Angeliki Tomaszewskiej. Dziękujemy za wyjątkowe chwile, które łączą naszą szkolną rodzinę

          • "Antymina " czyli jak żyć?

            10 października uczniowie klasy VI i VII mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Gościem specjalnym był (nie po raz pierwszy już zresztą ) Mirosław "Kolah" Kolczyk, który w swoim programie artystycznym, przekazywał młodzieży treści dotyczące profilaktyki uzależnien. Raper, dzięki umiejętności nawiązywania pozytywnych relacji z młodymi ludźmi i pozytywnej energii, potrafił ich językiem przekazać jakie zagrożenia niesie ze sobą sięgnięcie po alkohol, papierosy , narkotyki lub inne używki. W bardzo obrazowy sposób, nawiązując do własnych doświadczeń, pokazywał konsekwencje błędnych decyzji w życiu, ale także wskazywał, którą drogą podążać by być szczęśliwym w życiu. Wiele wartościowych treści do osobistej refleksji. Jak to podsumował nasz uczeń "To były dobre słowa".

    • Partnerzy

      • Librus - eDziennik
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych