Materiały informacyjne, pliki do pobrania dla rodziców w sprawie szczepień dzieci od 12. roku życia przekazywane podczas kontaktów z rodzicami:
Materiały informacyjne, pliki do pobrania dla rodziców w sprawie szczepień dzieci od 12. roku życia przekazywane podczas kontaktów z rodzicami:
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 pełni optymizmu, cieszymy się, że wracamy do normalności. W naszej szkole celebrowanie nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przed pomnikiem Maksymiliana Kolbe, który 29 lipca 1941r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz zgłosił się, by dobrowolnie oddać życie za współwięźnia. W ten sposób upamiętniliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, po której uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.
Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy 1 września 2021r.:
8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Śliwcach,
9.10 spotkanie z wychowawcami w klasach wg harmonogramu:
Przedszkolaki z rodzicami – sala gimnastyczna (budynek Śliwiczki 10)
Spotykamy się nadal w reżimie sanitarnym, dlatego przypominamy o dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły oraz maseczkach w przestrzeniach wspólnych. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi. Rodzice oczekują na dzieci przed szkołą z wyjątkiem rodziców uczniów z klas pierwszych i przedszkolaków. Prosimy rodziców o założenie maseczek i dezynfekcję rąk na terenie szkoły.
Wyposażenie do szafki klasowej:
-blok techniczny A4 biały i kolorowy(podpisany)
-blok rysunkowyA4 kolorowy (podpisany)
-farby plakatowe(podpisane)
-2 teczki z gumką A4 na prace plastyczne(podpisane)
-pędzle do farb (grube i cienkie)
-wycinanki(podpisane)
Wyposażenie plecaka:
-chlebak plastikowy
-butelka plastikowa lub bidon z napojem
Wyposażenie piórnika: ołówek, gumka do mazania, temperówka zamykana, klej, nożyczki, kredki.
Rzeczy na zmianę:
-strój do gimnastyki w podpisanym worku ( bawełniana koszulka i dresowe spodnie)
-zapasowe ubranko na przebranie(majteczki, bluzeczka, spodnie)
-kapcie
Drodzy Rodzice Karty Pracy dla dzieci 5,6-letnich będą do kupienia w przedszkolu we wrześniu!
We wtorek, 22 czerwca Wójt Gminy Śliwice przyznał nagrody absolwentom szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach oraz wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną.
W tym roku wyróżnionych zostało siedem osób. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kochani Ojcowie, Wasze pociechy przesyłają Wam najserdeczniejsze podziękowania z okazji Waszego święta Zapraszamy do obejrzenia reportażu ,,Za co dziękujemy naszym tatusiom?’’ w wykonaniu przedszkolaków z grupy ,,Motylki”.
W dniach od 15 do 18 czerwca 2021r. w Okoninach Nadjeziornych odbył się turniej szachowy pt. „Polubić szachy – zostań mistrzem”, na którym uczniowie ze Szkół Podstawowych gminy Śliwice poznawali tajniki gry w szachy oraz doskonalili swoje umiejętności.
Z naszej szkoły udział w turnieju wzięli:
Dominik Adamski
Dominik Andrearczyk
Mateusz Dejnowski
Aleksandra Dytman
Mikołaj Pilarski
Fabian Różek
Sebastian Tecław
Kamil Tokarski
Natasza Urbańska
W ostatnim dniu turnieju oprócz rozgrywek szachowych uczestnicy relaksowali się grą w kręgle.
Na zakończenie turnieju wręczono nagrody, które ufundowała Gmina Śliwice. Wójt Gminy Daniel Kożuch wręczył puchary najlepszym szachistom turnieju. Wysokie II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Mateusz Dejnowski. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, gry planszowe, maskotki, książki.
Wyprawka dla pierwszoklasisty na rok szkolny 2021/2022 Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach
Szatnia:
Wychowanie fizyczne:
Wyposażenie plecaka:
Wyposażenie piórnika:
Wyposażenie do szafki klasowej:
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepieńhttps://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
• zgodę rodzica,
• kwestionariusz,
• kwalifikację lekarza,
• szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach:
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
• I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
• II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
• III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Jak co roku nasi uczniowie brali udzaiał w akcji "Góra Grosza". Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, które zbiera fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Każda drobna moneta może pomóc tym dzieciom. W tym roku - wyjątkowo - ze względu na panującą pandemię akcja została wydłużona i trwała od 26.10. do 31.05. W akcji wzięły udział klasy I-III, które to wspólnie uzbierały 215, 70 złotych. Dziękujemy Wam za to, że zechcieliście pomóc potrzebującym dzieciom i gratulujemy zebranej kwoty.
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci. W tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości przysporzyły jednak zawody sportowe.
W grupie przedszkolnej rywalizowały ze sobą dwie grupy. A konkurencje były przeróżne, wyścigi z woreczkiem na głowie, wyścigi z piłeczkami, rzuty do celu, przejście przez tunel, itp. Ostatecznie wygrały wszystkie dzieci. Następnie wybieraliśmy mistrza zagadek, mistrza skakanki oraz mistrza układania puzzli. W trakcie zabaw dzieci zajadały się słodkościami, lodami i kiełbaskami upieczonymi na ognisku przez starszych kolegów naszej szkoły. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i mydlane bańki.
Klasy I-III także doskonale się bawiły w czasie zabaw sportowych i integracyjnych, jak np. teatrzyk pacynek, tor wyścigowy.
Klasy V-VIII również brali udział w różnych konkurencjach sportowych.
Przeprowadzony został konkurs skoków na skakance wśród uczniów kl . V-VI i VII-VIII. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, poprawienie sprawności fizycznej, kondycji i wzmacnianie organizmu. Kształtowanie nawyku „ zdrowej” rywalizacji między rówieśnikami i wspaniałej, wesołej zabawy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Kl .V-VI
I miejsce Sebastian Tecław
II miejsce Amelia Wiśniewska
III miejsce Damian Zieliński
Kl VII-VIII
I Krzysztof Dytman
II Julita Mońka
III Klaudia Beker
Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział.
Przeprowadzono również rozgrywki międzyklasowe w „dwa ognie usportowione”
I miejsce zajęła reprezentacja kl VIII
II miejsce zajęła reprezentacja kl VII
III miejsce kl V-VI
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do aktywności i poprawiania swoich własnych rekordów i osiągnięć.
W tym dniu nie zabrakło także słodkiego akcentu - były ciasta, lody i główna atrakcja dzisiejszego dnia, czyli ognisko. Pod czujnym okiem miejscowych strażaków dzieci miały okazję upiec samodzielnie kiełbaski, które smakowały z pewnością inaczej niż z grilla - były wyborne:) Nawet pogoda nie popsuła Nam dzisiaj humorów:)
Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Tucholi przypomina, że 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu.
Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów - głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ten ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.
Dym tytoniowy zawiera około 4000 substancji chemicznych, w tym około 40 rakotwórczych. W 2017 roku do nałogowego (codziennego) palenia przyznawała się niemal jedna czwarta Polaków – 24% . Należy pamiętać, że uzależnienie od palenia tytoniu niesie za sobą negatywne i poważne skutki zdrowotne, pogarsza jakość życia, powoduje liczne choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia oraz choroby nowotworowe. Dym papierosowy ma również bardzo niekorzystny wpływ na urodę. Dermatolodzy mówią wręcz o "tytoniowej twarzy". Skóra jest niedotleniona, z czasem cera staje się coraz bladsza i bardziej poszarzała. Dzieje się tak, gdyż zapalenie papierosa powoduje skurcz naczyń krwionośnych skóry utrzymujący się do 90 minut.
W 2019 roku do nałogowego (codziennego) palenia przyznaje się ponad jedna piąta Polaków – 21%. Jest to wynik mniejszy niż w poprzednim badaniu, przeprowadzonym w 2017 roku, wówczas wynosił on 24%. Tym samym występuje tendencja spadkowa ilości osób palących nałogowo – od 2011 roku w polskim społeczeństwie jest o 10 punktów procentowych mniej palaczy. Badania pokazują, że nałogowymi palaczami częściej są mężczyźni niż kobiety (24% wobec 18%).
Na zaprzestanie palenia nigdy nie jest za późno. Osoby uzależnione od tytoniu po pomoc mogą zgłosić się do lekarza rodzinnego lub specjalistycznych poradni. Możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy osobom palącym lub poszukującym pomocy dla swoich bliskich oferuje również Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym działająca pod numerami: 801 108 108.
Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. Matka – to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości.W tym dniu także przedszkolaki pamiętały o swoich mamach i przygotowały wyjątkowe niespodzianki - własnoręcznie przygotowały ramki do zdjęć, zaśpiewały piosenkę i recytowały piękne wiersze w podzięce za codzienny trud, opiekę i miłość wzystkich mam . Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania :)
Strach ma zawsze wielkie oczy! Wierzymy, że dacie radę.
Życzymy powodzenia!
Uczniowie z klasy VII i VIII z naszej szkoły wzięli udział w zawodach „ Rowerowy maj” zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy Województwa Kujawsko- Pomorskiego z siedzibą w Bydgoszczy. Celem akcji: „Rowerowy maj” jest promowanie zdrowego stylu życia, promowanie współzawodnictwa sportowego w województwie Kujawsko-Pomorskim, aktywizacja uczniów, upowszechnianie jazdy na rowerze. Każdy uczestnik rywalizacji pokonuje określony dystans. Pomiar przeprowadza w sposób wirtualny za pomocą aplikacji mierzącej czas i dystans. Uczestnik może podzielić dystans na dowolną ilość etapów. Każdy etap należy zarchiwizować i po pokonaniu całego dystansu wyniki przesłać organizatorowi. Uczniowie z naszej szkoły biorący udział w zawodach mają do pokonania dystans 120 i 180 km ( w okresie od 1-31 maja )Dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w zawodach i sprawdzenie swoich możliwości fizycznych. Życzymy osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. Uczniowie naszej szkoły (klasy 0-3) obchodzili to święto wcześniej 14 maja. Ten dzień uczciliśmy ubierając się na niebiesko, a towarzyszyło nam w tym dniu wiele atrakcji.
Jedną z nich było podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Miejsca przyjazne zapylaczom” zorganizowanego we współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Pani Marlena Wojciechowska – pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego przywiozła i wręczyła zwycięzcom dyplomy i piękne nagrody za zajęcie czołowych miejsc w konkursie. W tym świątecznym dniu nagrody – kolorowanki otrzymali także pozostali uczestnicy.
ZAJĘCIA TERENOWE
Zajęcia terenowe pn. „W poszukiwaniu wiosny z niezapominajką przeprowadziła pani Marlena. Najmłodsza grupa „0” bawiła się w „pszczółki”. Dzieci wcieliły się w role pszczółek i przynosiły „pyłek” do ula. Starsze dzieci wybrały się w poszukiwanie wiosny rozwiązując przyrodnicze zagadki i krzyżówki. Zadania każdej z grup poprzedzone były krótką pogadanką – „W poszukiwaniu wiosny”.
Dzieci z dużym zaangażowaniem odnajdowały i realizowały punkty zadaniowe.
W podsumowaniu stwierdziły – „ czuliśmy się jak australijscy poszukiwacze złota”.
Mamy nadzieję, że to piękne Święto Niezapominajki przyczyni się do rozbudowy w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.
Nagrodzeni uczniowie:
KLASA 0
I miejsce: Marcelina Selka
Wiktoria Gwizdała
II miejsce: Eliza Wiśniewska
Aleksandra Felczyńska
Lena Węglarska
III miejsce: Julia Kuberna
Emil Węglarski
Hubert Felczykowski
KLASA I
II miejsce: Dominik Andrearczyk
III miejsce: Wiktoria Gornowicz
KLASA II
I miejsce: Kornelia Lamparska
II miejsce: Mikołaj Pilarski
Daria Gorzędzielska
III miejsce: Aleksandra Dytman
KLASA III
I miejsce : Kamil Tokarski
Wiktoria Dejnowska
II miejsce: Aleksandra Kuberna
III miejsce: Weronika Łepek
Powered by aSc EduPage