Aktualności

          • Najlepsi uczniowie w tym semestrze!

            30.01.2026

            W minionym tygodniu w naszej szkole wyłoniono i nagrodzono uczniów z najwyższą średnią ocen.  Są to Dominik Andrearczyk, Eliza Wiśniewska, Daria Karpenko, Wiktoria Talaśka, Filip Kacprzak , Wiktoria Gwizdała oraz Marcelina Selka. Włożyli oni mnóstwo pracy, aby osiągnąć tak znakomite wyniki. Serdecznie im gratulujemy oraz życzymy dalszej wytrwałości i sukcesów w nauce.

             

          • Dzień Babci i Dziadka

            30.01.2026

            28 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Była to idealna okazja, aby wspólnie spędzić czas i podziękować za ciepło oraz troskę, którymi nas obdarzają.

            Uczniowie przygotowali występ artystyczny, który pozwolił nam cofnąć się w czasie — usłyszeliśmy bowiem najpiękniejsze piosenki z młodości naszych babć i dziadków.

            Ten wyjątkowy dzień został dodatkowo wzbogacony o wizytę pani Marii Ollick, która przygotowała dla nas prelekcję pt. „Jak to dawniej na borowiackiej wsi bywało…”. Dzięki niej dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami panującymi w okolicy w czasach, gdy ich babcie i dziadkowie byli w ich wieku.

            Pani Maria zaprezentowała również ciekawe starodawne instrumenty muzyczne. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przekonać się, jak one działają, a nawet spróbować na nich zagrać.

            Wszystkim Babciom, Dziadkom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.

          • Dzień Zgranej Klasy!

            28.01.2026

            23 stycznia 2026 roku w naszej szkole odbył się Dzień Zgranej Klasy. 16 stycznia każda klasa wylosowała jeden kolor, który stał się motywem przewodnim klasowego stroju. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali swoje stylizacje, dzięki czemu szkolne korytarze wypełniły się barwami i radosną atmosferą.

            Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych, rozwijania poczucia wspólnoty oraz wspólnej zabawy. Dzień Zgranej Klasy pokazał, że współpraca i kreatywność potrafią połączyć całą społeczność szkolną.

          • Zdrowa przekąska w moim chlebaku

            21.01.2026

            Kolejna edycja wydarzenia „Zdrowa przekąska w moim chlebaku” odbyła się w ramach naszej comiesięcznej tradycji promującej zdrowe odżywianie. Uczniowie przynieśli do szkoły zdrowe, samodzielnie przygotowane przekąski, zwracając uwagę na ich wartość odżywczą.
            Działanie miało na celu utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie świadomych wyborów dotyczących codziennej diety. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach i z zaangażowaniem prezentowali zawartość swoich chlebaków.

          • Zimowa radość w najlepszym wydaniu!

            16.01.2026

            Białe płatki, rumiane policzki i mnóstwo radości. Korzystając z zimowej aury, nasi najmłodsi spędzili czas na świeżym powietrzu, rozwijająć sprawności i integrując się w grupie. Zima w przedszkolu potrafi być naprawdę magiczna.

          • Czas wspólnego świętowania - wigilie klasowe

            21.12.2025

            Wigilia klasowa jest wyjątkowym czasem wspólnego świętowania, integracji oraz kultywowania bożonarodzeniowych trdycji. Panuje magiczna, świąteczna atmosfera pełna uśmiechow, życzliwości i radości. Wspólne rozmowy, kolędowanie oraz chwile spędzone w gronie kolegów i kolezanek sprawiają, że jest to piękny i niezapomniany czas.

          • Wspólne kolędowanie w Pruszczu

            21.12.2025

             

            W okresie przedświątecznym uczniowie – wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Śliwiczkach odwiedzili Międzygminny Ośrodek Opiekuńczy w Pruszczu, aby wspólnie z podopiecznymi placówki kolędować i spędzić czas w atmosferze świątecznej życzliwości.

            Dla dzieci był to wyjątkowy i bardzo poruszający wyjazd. Do występu podeszły one niezwykle emocjonalnie – kolędowanie wzbudziło wśród uczniów wiele różnorodnych uczuć. Spotkanie z podopiecznymi ośrodka stało się dla młodych wolontariuszy ważnym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci.

            Wspólny śpiew, rozmowy i okazywana sobie nawzajem serdeczność pokazały, jak wielką moc ma bezinteresowna obecność i dzielenie się dobrem. Wyjazd ten był cenną lekcją empatii, wrażliwości oraz otwartości na drugiego człowieka.

          • Z wizytą u Świętego Mikołaja

            17.12.2025

            16 grudnia grupa naszych uczniów wyruszyła na spotkanie z Mikołajem do Manufaktury Rozwoju i Radości w Chojnicach. Na miejscu czekała nas moc atrakcji i wspólnych zabaw z Mikołajem przy rozgrzewającej herbatce i korzennych ciasteczkach. W poszczególnych pracowniach Mikołaja wykonaliśmy zawieszki na choinkę oraz przygotowaliśmy według własnych pomysłów woreczki zapachowe dla najbliższych. Radośni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


            Mikołaju teraz czekamy na Twoje odwiedziny w noc wigilijną w naszych domach.

          • Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa

            21.12.2025

            Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Śliwicach rozstrzygnięto Rodzinny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Jedna z naszych uczennic, Julia Kuberna, wraz z rodziną wzięła w nim udział. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

          • Jarmark Bożonarodzeniowy

            17.12.2025

            W niedzielę 14 grudnia uczniowie naszej szkoły wystąpili na Pierwszym Jarmarku Bożonarodzeniowym Organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach. Wprowadzając wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój. Podczas wydarzenia wspólnie zaśpiewali kolędy: „Anioł pasterzom mówił”, "Dzisiaj w Betlejem”, "Feliz Navidad”, „Mędrcy świata”. Prezentacje zakończyli tańcem –NOEL, wszystko to spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony publiczności. Występy uczniów dodały kiermaszowi niezwykłego klimatu i sprawiły, że wydarzenie zostanie w pamięci uczestników.

          • Konkurs „Wśród mchów i wrzosów-rośliny charakterystyczne dla Borów Tucholskich”

            17.12.2025

            Uczniowie naszej szkoły Aurelia Tokarska oraz Filip Kacprzak zostali wyróżnieni w konkursie „Wśród mchów i wrzosów-rośliny charakterystyczne dla Borów Tucholskich”, zorganizowanego przez Bractwo Świętego Huberta w Śliwicach. Ponadto udział w konkursie wzięli:

            Małgorzata Lesińska

            Wiktoria Talaśka

            Maja Boczulińska

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.                                                                                  

            Serdecznie gratulujemy

          • Kartka Świąteczna w programie PAINT

            17.12.2025

            Z radością informujemy o wynikach szkolnego konkursu na kartkę świąteczną wykonaną w programie Paint. Uczniowie wykazai się dużą kreatywnością, pomysłowością oraz umiejętnościami pracy z grafiką komputerową. Wszystkie prace były wyjątkowe i wybór zwycięsców nie należał do łatwych. 

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Franciszek Gornowicz

            II miejsce - Aurelia Tokarska

            III miejsce - Oskar Dytman

            Wyróżnienia otrzymały Alicja Rink oraz Kaja Lamparska

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

            17.12.2025

            Podczas wręczania nagród za konkurs plastyczny uhonorowano również ucznia naszej szkoły Filipa Kacprzak za osiągnięcie wysokiego miejsca w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

          • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

            14.12.2025

            W dniu 21 listopada  2025 r. podsumowano wyniki etapu gminnego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego  “OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”. Organizatorem szczebla gminnego był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Śliwicach przy udziale Gminy Śliwice. Konkurs zgodnie z obowiązującym regulaminem ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, ochroną ludności oraz ochroną środowiska i wszelkimi działaniami realizowanym na rzecz zapobiegania, ratowania i usuwania skutków zagrażających środowisku naturalnemu zdarzeń, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, bezpieczeństwa i ekologii, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

            Wyniki konkursu:
            I grupa - przedszkola:

            I miejsce: Nikola Partyka 

            II miejsce : Lilianna Gromowska  ( także V miejsce na etapie powiatowym )

            III miejsceMałgorzata Lesińska