Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. Na początku spotkania został wprowadzony poczet flagowy. Następnie przedstawiono montaż słowno-muzyczny. Recytowane wiersze mówiły o tym, co Polska musiała przejść, zanim stała się wolnym, niepodległym państwem. Utwory poetyckie przeplatane były pieśniami patriotycznymi odśpiewanymi przez poszczególne zespoły klasowe, kółko wokalne oraz przez solistki. Utwory śpiewane zostały przygotowane pod czujną opieką pani Angeliki Tomaszewskiej. Na akademii po raz pierwszy swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie kółka tanecznego.
Tradycyjnie na zakończenie akademii czekał na wszystkich słodki poczęstunek – rogale, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śliwiczkach panią Teresę Banach, Janinę Nadolną i Kazimierę Maślankowską. W przygotowaniu poczęstunku dzielnie pomagali uczniowie klasy VII.
Jak co roku cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i odśpiewała hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”
